KLIMATYZATORY

Sprzedaż
Montaż
Serwis

Pobierz:

KATALOG PRODUKTÓW

CENNIK

Funkcje

Wykaz oraz opis wszystkich funkcji dostępnych w klimatyzatorach MDV
Oszczędność energii

Praca ekonomiczna

Praca ekonomicznaWłączenie tej funkcji uruchamia klimatyzator na 8 godzin w trybie pracy ekonomicznej, co skutkuje obniżeniem zużycia energii nawet o 60%, w porównaniu do pracy w trybie konwencjonalnym.
Funkcja snu

Funkcja snuAktywowanie tej funkcji powoduje, że klimatyzator w ciągu pierwszych dwóch godzin pracy automatycznie podnosi (w trybie grzania obniża) nastawioną temperaturę o 1°C na godzinę, a wentylator zostaje ustawiony na niskich obrotach. Po upływie kolejnych 5 godzina ciągłej pracy – klimatyzator wyłączy się. Niezauważalna dla użytkownika powolna zmiana temperatury oraz automatyczne wyłączenie urządzenia, gwarantuje zachowanie komfortu i znaczną oszczędność energii
1W w trybie czuwania

1W w trybie czuwaniaW trybie czuwania, poprzez odłączenie zasilania od nieużywanych podzespołów elektronicznych, zużycie energii zostaje ograniczone do 1W. W porównaniu do konwencjonalnych urządzeń pobierających w trybie czuwania 5W uzyskujemy oszczędność do 80%.

Zdrowie

Filtr wysokiej gęstości

Filtr wysokiej gęstościZmniejszone oczka siatki iltracyjnej, powodują zwiększenie skuteczności iltra do 80% w porównaniu do tradycyjnych iltrów stosowanych w innych klimatyzatorach.
Filtr katalityczny

Filtr katalitycznyOdpowiednia katalityczna powłoka filtra usuwa z powietrza formaldehydy i inne organiczne związki zapachowe.
Filtr wielofunkcyjny

Filtr wielofunkcyjnyFiltr składający się z trzech wkładów iltracyjnych o różnych właściwościach: iltr katalityczny - usuwający formaldehydy i związki zapachowe, iltr z nanocząstkami platyny - neutralizujący alergeny i bakterie oraz iltr z witaminą C - wzbogacający powietrze w cząsteczki witaminy C dla poprawy komfortu i samopoczucia użytkowników.
Filtr z jonami srebra

Filtr z jonami srebraUmieszczone na specjalnej siatce jony srebra usuwają z powietrza bakterie niszcząc ich ściany komórkowe.
Jonizator

JonizatorUwalniając ujemne jony eliminuje z powietrza zapachy, dym i pyłki czyniąc je bardziej zdrowym i komfortowym.
Świeże powietrze

Świeże powietrzeZewnętrzne powietrze może być doprowadzone do klimatyzatora za pomocą dodatkowego kanału wentylacyjnego. Zapewnia to dostarczenie tlenu, czyniąc warunki w pomieszczeniu jeszcze bardziej komfortowymi.

Komfort

Funkcja Przy mnie

Funkcja "Przy mnie"W normalnych warunkach klimatyzator mierzy temperaturę w pomieszczeniu czujnikiem umieszczonym wewnątrz obudowy klimatyzatora. Włączenie funkcji "Przy mnie" powoduje, że pomiar temperatury dokonywany jest czujnikiem wbudowanym w sterownik przewodowy lub bezprzewodowy. Pozwala to na utrzymywanie dokładnej temperatury w miejscu przebywania użytkownika.
Nawiew 3D

Nawiew 3DAutomatyczne wachlowanie żaluzjami w pionie i w poziomie zapewnia równomierny rozkład temperatury w całym pomieszczeniu.
Funkcja szybkiego chłodzenia grzania

Funkcja szybkiego chłodzenia / grzaniaPodczas uruchomienia sprężarka błyskawicznie uzyskuje maksymalne obroty, aby jak najszybciej zapewnić komfort w pomieszczeniu.
Funkcja Turbo

Funkcja TurboWłączenie tej funkcji powoduje automatyczne uruchomienie wentylatora na najwyższych obrotach, aby jak najszybciej schłodzić pomieszczenie.
Inteligentna modulacja prędkości obrotowej wentylatora

Inteligentna modulacja prędkości obrotowej wentylatora12 stopni regulacji prędkości wentylatora w jednostce wewnętrznej dla zapewnienia jak najwyższego komfortu użytkownikom.
5 prędkości wentylatora w jedn. zewn.

5 prędkości wentylatora w jedn. zewn.Zastosowane inwerterowego silnika wentylatora jednostki zewnętrznej, pozwoliło na zwiększenie ilości dostępnych prędkości z dwóch do pięciu, co znacząco wpływa na zmniejszenie hałasu oraz użycie energii.
Funkcja ciepłego startu

Funkcja ciepłego startuWłączenie i prędkość wentylatora w trybie grzania, uzależniona jest od temperatury wymiennika ciepła w jednostce wewnętrznej. Zapobiega to podmuchom zimnego powietrza, które mogły by być niekomfortowe dla użytkownika.
Kompensacja temperatury

Kompensacja temperaturyTemperatura mierzona przez czujnik umieszczony wewnątrz klimatyzatora w zależności od wysokości montażu jednostki, może różnić się od temperatury przy podłodze nawet o kilka stopni. Funkcja kompensacji temperatury pozwala na wprowadzenie odpowiedniej korekty, aby zapewnić dokładniejszą kontrolę temperatury i zwiększyć komfort użytkowania klimatyzatora.
Grzanie 8°C

Grzanie 8°CFunkcja umożliwia utrzymanie minimalnej temperatury 8°C. Zapobiega to nadmiernemu wychłodzeniu pomieszczenia podczas dłuższej nieobecności domowników w okresie zimowym.
Dwukierunkowy nadmuch

Dwukierunkowy nadmuchW funkcji chłodzenia żaluzja kieruje nadmuch zimnego powietrza nie bezpośrednio na użytkowników, ale równolegle do podłogi, aby opadało ono grawitacyjnie. W trybie grzania nadmuch ciepłego powietrza kierowany jest w dół. Rozwiązanie to zapewnia równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu i poprawia komfort.
Nawiew powietrza 360°

Nawiew powietrza 360°Specjalna konstrukcja panelu klimatyzatora kasetonowego umożliwia nawiew powietrza we wszystkich kierunkach, zapewniając optymalne chłodzenie lub grzanie w całym pomieszczeniu.
Auto Swing

Auto SwingPoprzez automatyczne wachlowanie kierownicą powietrza, uzyskujemy równomierną dystrybucję zimnego lub ciepłego powietrza w całym pomieszczeniu.
Funkcja wyciszenia

Funkcja wyciszeniaUżytkownik może wyłączyć sygnały dźwiękowe wydawane przez klimatyzator oraz wygasić wyświetlacz, aby nic nie zakłócało wypoczynku w pomieszczeniu.

Udogodnienia

Włącznik manualny

Włącznik manualnyMożesz w prosty sposób włączyć i wyłączyć klimatyzator bez pilota lub dodatkowych narzędzi za pomocą wbudowanego wyłącznika.
Zdalny włącznik

Zdalny włącznikWbudowane styki on/off umożliwiają zdalne włączenie i wyłączenie klimatyzatora za pomocą dodatkowego włącznika. Styk ten można również wykorzystać do awaryjnego wyłączenia klimatyzacji, w przypadku np. alarmu pożarowego.
Sterownik przewodowy

Sterownik przewodowyPrzewodowy sterownik jest na stałe przymocowany do ściany. W zależności od modelu, sterownik posiada wiele dodatkowych funkcji ułatwiających utrzymanie komfortowych warunków. Szczególnie polecany do pomieszczeń komercyjnych.
Sterownik centralny

Sterownik centralnySterownik centralny umożliwia sterowanie nawet 64 jednostkami wewnętrznymi. Sterowanie może odbywać się indywidualnie lub grupowo. Maksymalna długość przewodu 1200 m.
Auto restart

Auto restartW przypadku przerwy w dopływie energii klimatyzator zapamiętuje wszystkie ostatnie ustawienia i automatyczne przywraca je po wznowieniu zasilania.
Pamięć ustawień żaluzji

Pamięć ustawień żaluzjiKlimatyzator zapamiętuje ostatnie ustawienie żaluzji powietrza i przywraca je przy każdym włączeniu.
Timer

TimerFunkcja umożliwia zaprogramowanie czasu automatycznego włączenia i wyłączenia klimatyzatora.
Dwustronne podłączenie odpływu skroplin

Dwustronne podłączenie odpływu skroplinRury do odprowadzenia kondensatu, można podłączyć zarówno z lewej jak i prawej strony urządzenia, co znacznie ułatwia instalację.
Mono i multi kompatybilne

Mono i multi kompatybilneJednostki wewnętrzne mogą być wykorzystane w urządzeniach pojedynczych oraz w układach multi. Ułatwia to konigurowanie systemu klimatyzacji w budynkach z większą ilością pomieszczeń.
Ustawienie sprężu

Ustawienie sprężuZa pomocą przełącznika na płycie sterującej urządzenia możliwe jest ręczne ustawienie zewnętrznego ciśnienia statycznego jednostki.
Wbudowana pompka skroplin

Wbudowana pompka skroplinWbudowana pompka skroplin z wysokością podnoszenia do 750 mm, ułatwia rozprowadzenie instalacji odprowadzenia skroplinw przestrzeni nad suitem podwieszanym.